חיפוש

אמזון שלחה שאלון בעברית למוכרים ישראלים. האם בקרוב יהיה עידן חדש בתחום הדרופ מאמזון ?

החברה שלחה שאלון למוכרים ישראלים שמוכרים באמזון, שמעיד על כוונה להיכנס לפעילות בארץ. החברה בדקה באלו אתרים נוספים הם מוכרים, האם הם יודעים שבאפשרותם לשלוח ללקוחות בישראל והאם יהיו מעוניינים למכור את המוצרים שלהם לישראלים דרך אמזון. מירב קסטיאל YNET


אמזון העולמית ערכה סקר בקרב מוכרים ישראלים באמזון כדי לבדוק האם הם מוכרים לישראלים, האם הם יודעים שיש אופציה כזאת למכור לישראלים והאם יהיו מעוניינים למכור את המוצרים שלהם לישראלים דרך אמזון. השאלון נשלח למוכרים בשפה העברית, למרות שעד כה הם התנהלו מול אמזון באנגלית.


בין השאלות שנשאלו בשאלון: "האם אתה מוכר לישראלים דרך ערוצים מקוונים? אלו ערוצים? (Wish, eBay, Aliexpress, ASOS ואחרים)". "מה מוצא חן בעינייך באתרי מסחר מקוונים אלה"? "האם ידעת שבאפשרותך לאפשר למשלוח אל לקוחות בישראל דרך Amazon.com על-ידי התאמה אישית של הגדרות המשלוח שלך ב-Seller Central"? "האם תהיה מעוניין למכור את המוצרים שלך ללקוחות בישראל דרך Amazon.com"?

כן נשאלו המוכרים: "האם אתה נתקל באחת מהבעיות הבאות כאשר אתה שולח בתוך ישראל? בחר את כל התשובות המתאימות: אני לא יכול לקבל תעריפי משלוח תחרותיים ישירות ממובילים בישראל עבור משלוח בתוך ישראל או: אני נתקל בבעיות במציאת מובילים מהימנים בישראל". כמו כן נשאלו שאלות לגבי זמני המשלוח שהמוכרים יכולים לעמוד בהם (מאותו יום ועד יותר מ-8 ימים).


מבצע השילוח חינם עד הבית נמשך כבר כ-3 שבועות: אמזון מבססת אחיזה בישראל

במקביל, החברה עדיין מאפשרת לישראלים לקבל משלוח חינם עד הבית על פריטים מסוימים, בקנייה מ-75 דולר ומעלה. החברה גם הגדילה את מספר הפריטים הנשלחים לישראל ונפגשה עם כל חברות השילוח והבלדרות בישראל. אין ספק שמדובר בצעדי גישוש המעידים על כוונה להיכנס לארץ. לא ברור עדיין אם כוונה זו תתממש ובאיזה אופן. האם תקים מחסנים בארץ או רק אתר אינטרנט ישראלי, או שתוותר לחלוטין על ההרפתקאה. 

אמזון זה אתר האי קומרס הגדול בעולם. ישראלים קונים באמזון דרך האתר האמריקאי, הבריטי והגרמני בעיקר. היא פעילה גם בקנדה, צרפת, איטליה, סין, יפן ואוסטרליה. לאחרונה השיקה את אמזון הולנד, אתר משני לאמזון גרמניה.

בתחילת יולי יצאה במבצע לישראלים: שילוח חינם בכל משקל בהזמנה בשווי הגבוה מ-80 דולר. אחרי שבוע המבצע נגמר אבל התחדש לאחרונה בתנאים מעט שונים וישראלים נהנים משילוח חינם כבר כ-3 שבועות. שוק המקעונאות בישראל חושש מאוד מכניסת אמזון ארצה. לפי נתוני הדואר מספר החבילות שהגיעו ארצה במחצית 2018 גדל בכ-22% לעומת אשתקד: כ-30 מיליון חבילות שהוזמנו מחו"ל במחצית הראשונה של 2018, דרך הדואר, עם צ

פי ל-75 מיליון חבילות בשוק כולו, עד סוף השנה. 

לפי נתוני הדואר, גם במשקל החבילות חל גידול בשיעור של 19% מול המחצית המקבילה ב-2017, כשמשקל הפריטים מחו"ל שנקלטו ונמסרו על ידי דואר ישראל עמד על כ-5,919 טון בהשוואה ל-4,954 טון במחצית המקבילה אשתקד.

24 צפיות1 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

ארכיון

No tags yet.

הישארו מעודכנים:

  • Twitter
  • Facebook
  • Pinterest
  • Tumblr
  • WHATSAPP
  • Instagram
  • icq
  • YouTube
  • Telegram
  • linkedin

עקבו אחרינו:

כל הזכויות  שמורות: eilat-bay.co.il / ebincome.com | מייל: office@eilat-bay.co.il